Oto skąd bierze się niedoczynność tarczycy

Niedoczynność tarczycy jest poważnym problemem zdrowotnym ale podobnie jak każda inna choroba czy schorzenie, ma swój początek w … umyśle.

Zanim jednak przejdziemy do tematu, ustalmy z jakim problemem mamy do czynienia.

Zgodnie z Wikipedią:

Niedoczynność tarczycy (łac. hypothyreosis, hypothyroidismus, ang. hypothyroidism) – choroba ludzi i zwierząt spowodowana niedoborem hormonów tarczycy, prowadzącym do spowolnienia procesów metabolicznych.

Sama tarczyca to z kolei (także zgodnie z Wikipedią):

Tarczyca (łac. glandula thyroidea) – nieparzysty gruczoł wydzielania wewnętrznego występujący u kręgowców. Wytwarza hormony trójjodotyroninę (T3), tyroksynę (T4) i kalcytoninę, wpływając na metabolizm i gospodarkę wapniowo-fosforową organizmu.

No dobrze. Ale gdzie jest powód tego zaburzenia? Oto odpowiedź…

Skąd bierze się niedoczynność tarczycy

Wszystko więc sprowadza się do zrozumienia, co w naszym przypadku mogło wpłynąć na ten problem zdrowotny (jeśli mamy z nim do czynienia), ponieważ nasze myśli i – co bardzo ważne – podświadome przekonania mają ogromny wpływ na nasze życie i zdrowie.

Absolutnie nie mogę osobiście w tej materii Ci doradzać ale mogę zasugerować Ci co możesz zrobić, żeby zrozumieć czym są podświadome przekonania i jak możesz sobie z nimi poradzić.

Pod tym adresem będziesz mógł w szczegółach zrozumieć jak działa umysł i co można zrobić aby negatywne i destrukcyjne przekonania zamienić w coś pozytywnego i tym samym rozwiązać swoje problemy zdrowotne ale również każde inne.

Mam jednocześnie nadzieję, że powyższy materiał video będzie pomocny dla Ciebie lub dla ludzi Ci bliskich, którzy mają problem z niedoczynnością tarczycy.

Co o tym sądzisz? Zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej i podziel się tym wpisem z innymi, jeśli naturalnie uznasz, że chcesz się tą informacją podzielić.

Marek Kidziński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podgląd komentarza: