Nie ma żadnych leków

Przez czas od kiedy pozbyłem się choroby dotarła do mnie bardzo istotna sprawa. Tak naprawdę nie istnieją żadne leki. Cechy, które przypisujemy chemicznym substancją w postaci tabletek to po prostu nieporozumienie. Z innego powodu nie byłoby w ulotkach mowy o jakiś skutkach ubocznych.

Czasami również spotykam się z opinią, że naturalne suplementy diety leczą. To również nie jest prawdą. Co prawda pomagają one w utrzymaniu zdrowia ale nie leczą. To my sami możemy siebie wyleczyć. Z każdej choroby i dolegliwości. Sęk w tym aby własnemu organizmowi w tym nie przeszkadzać a pomagać.

Do tego właśnie służą między innymi suplementy diety. Poprzez tryb życia jaki prowadzi większość z nas i poprzez to co jemy, niestety zatruwamy sami siebie.Oczywiście do pewnego stopnia nasz organizm z tym daje sobie radę ale wszędzie jest granica. Również i w tym przypadku. Suplementy pomagają organizmowi w walce z wszelkimi dolegliwościami. Nie jest to jednak jak wspomniałem leczenie.

Ważne jest więc to aby nie przeszkadzać samemu sobie w utrzymywaniu odpowiedniego zdrowia ale w pomaganiu samemu sobie. Sądzę, że najistotniejsze jest właśnie zrozumieć tę prawdę i nią się kierować. Takie postępowanie pozwala na to aby być zdrowym i nie przejmować się chorobami.

O żywieniu i suplementacji będę pisał w kolejnych postach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podgląd komentarza: